Nang mi

Novinky 2008

08.11.08

CACIB Stuttgart

Rozhodčí: Pan Pohling – Kaysi V1, J-CAC

Tímto vítězstvím se stala naše Kaysinka Německou Junior Šampionkou (ILT).

 

15.10.08

VIDEO

 

11.10.08

Po výstavě v Mladé Boleslavi jsem se vydala za štěňátky k Dáše Hrdinové do chovatelské stanice Djomo Gangkar. Pam-Zamirin Fimbu Simone je maminkou i našeho Codíka. Tato štěňátka jsem si samozřejmě nemohla nechat ujít. Foteček jsem bohužel moc neudělala, protože mazlení mělo samozřejmě přednost. Jsou to zkrátka krásná a slaďoučká psí miminka.  mehr 

          

 

21.09.08

Klubová výstava Alsfeld

Posuzovala: paní Zijlmans NL – Kaysi V2, res J-CAC. Kaysinka se paní Zijlmans velice líbila a napsala nám opravdu krásný posudek. Bohužel si Kaysi pohmoždila trochu packu a lehce pokulhávala. Z tohoto důvodu dostala toto umístění. Po výstavě se v rozhovoru dozvěděla, že je  Kaysi z českého chovu a velice pozitivně ji to překvapilo. Musím říci, že Kaysinka byla opravdu středem pozornosti.

14.09.08

CACIB Lipsko

Posuzovala: paní Rübbelke – Codi V1, CAC, CACIB  (mám obrovskou radost)

                                            Kaysi V2, res. J-CAC

                                            Buwa SG 2, Odůvodnění: na svůj věk ještě nevyspělá.    Naše  Buwinka je věčná mladice – hihi

Co bylo tuto neděli ale nejdůležitější a z čeho máme největší radost, je, že obě dvě fenky jsou uchovněné a převzané ILT klubem. Takže, když všechno vyjde,  můžeme mít v zimě naše první štěňátka!

 

 

30.08.08

Dnes jsme byli na malém výletě ve „Walhalla“ a protože nám počasí přálo, udělali jsme si na zpáteční cestě malou pauzu u Steinberského jezera.

                             

                             

                             

 

09.08.08

Kladno – S Kaysi a s Buwou jsem se vydala na kladenskou výstavu. Posuzovala paní Jarmila Ovesná a Kaysi dostala V2, Buwa V1,CAC. Co bylo nejlepší na této výstavě? Že se sešly ty správné paničky!

            

 

06.07.08

Do Neresheimu jsem se tentokrát rozjela sama s Kaysinkou. Ta se opravdu krásně předvedla, porazila své dvě konkurentky a dostala od pana rozhodčího Pohlinga V1, CAJC. Tímto se stala „ Ostalbjugendsiegerin 2008 “, jako naše Buwinka před rokem!

 

30.05. - 01.06.08

Soubor:Landstejn3.jpg

Hrad Landštejn byl pevností, který měl střežit zemskou stezku do Vitorazska. Předchůdcem dnešního hradu Lanštejn je pravděpodobně hrad, který byl postaven na místě dnešní osady Pomezí, který byl vystavěn rakouským rodem Zobingenů a byl především určen k obraně majetků výbojných Zobingenů proti českému králi. Tato doba ( 12 .století) je označována jako doba kolonizace českých zemí ze strany rakouského panstva a na základě vojenských výbojů, české panstvo požádalo Fridricha I. Barbarossu o určení hranic. V roce 1179 ze strany Fridricha I. Barbarossy byla vydána první listinná podoba česko-moravsko-rakouské hranice. Obranný hrad pro obranu moravského území po vydání listinné podoby hranic, vznikl na protější straně rakouského hradu na území jihozápadní Moravy. Prvním majitelem byl Hartlieb z Landštejna, který byl ve službách Přemyslovců v letech 1222 - 1236 .Později byl hrad i s celým územím připojen k Čechám po sňatku Přemysla Otakara II. s Markétou z Babenberka a od roku 1259 byl hrad Landštejn v majetku Vítkovců – hradecké větve pánů z Růže. Prvním pánem byl Oldřich z Landštejna (pravděpodobně z třeboňské větve Vítkovců) a po něm Sezema a Vítek z Lomnice.

Ke zkáze tohoto hradu velkou měrou přispěl požár roku 1771 , kdy zcela vyhořel a již nebyl obnoven. ( Wikipedie)

30.05 .- 01.06.08 Slavětín

Letos jsme se již podruhé vydali do Slavětína na velké setkání tibeťáků. A jako poprvé se nám moc líbilo. Tentokrát jsme slavonické okolí poznali z výšky a to z hradu Landštejn, kam jsme se vydali v sobotu dopoledne. Tato zřícenina hradu je  velmi dobře udržována, takže je opravdu co obdivovat. Večer nechyběl samozřejmě ani ohýnek ani noční pochod s otázkami, takže páni mohli své schopnosti ukázat při zakládání ohně a děti nám při noční hře  profesionálně svítily na cestu. Tento víkend se mohli zase všichni pořádně vyřádit, jak děti, tak psi i my dospěláci.

Na zpáteční cestě jsme po jídle „U tří věžiček“ navštívili Marii Petrovou a její krásná štěňátka.

Prohlídka hradu
 

Buwa, Codi a kamarádka Áša

Sobotní večer
Nedělní oběd
Návštěva u štěňátek
 

Kaysinčin bráška Čeny

 

 

24.05.08

Nová stránka pro naše osmáky

 

17./18.04.08

Bratislava(SK)

Tento víkend jsme se vydali na trochu delší cestu a to do Bratislavy, kde se konala dvojitá mezinárodní výstava Springduodanube.Cestou tam jsme hned několikrát mohli obdivovat krásnou duhu, která, jak se říká, štěstí přináší. To nás opravdu provázelo celou Bratislavou.První den posuzovala paní Ubrová z Čech a druhý den paní Kirschbichler z Rakouska. Překvapilo nás, že se na tuto  výstavu vydalo jen tak málo tibeťáků. Krásné prostory, výborná organizace, v sobotu i kvalifikace na Cruft. Toto vše nás přesvědčilo a my přijedeme zase rádi.

 

Sobota: Codi V1, CAC, res. CACIB

             Buwa V1, CAC

             Kaysi V1, CAJC a kvalifikace na Cruft

Neděle: Codi V1, CAC, CACIB

             Buwa V1, CAC

             Kaysi V1, CAJC

 

Pár foteček, za které děkuji mojí mamče, Martině Adámekové a Aleně Šokové.

 

 

V chovatelské stanici Gaba Ponya se 2.5.2008 narodila štěňátka!

 

27.04.08

V neděli jsme měli moc milou návštěvu od Shamba Kyi týmu a tady pár obrázků ze společné procházky.

Fotos - Monika Feil

                                                              

20.04.08

20.04.08 České Budějovice

05.04.08 Berlín

Naše Kaysi si z Českých Budějovic odvezla svého prvního, českého CAJCe (rozhodčí, pan Jančík)! V Německu už si tento úspěch vychutnala 05.04.08 v Berlíně (rozhodčí, paní Handrich).

 

13.04.08

CACIB Wieselburg

Poprvé v Rakousku! A byli jsme spokojeni. Od rakouské paní rozhodčí, paní Homonnai, dostal Codi V1, CACA, res. CACIB – Buwa V1, CACA a Kaysi V3.   

 

23.03.08

CAC Krumbach

Dnes směly soutěžit jen naše dvě slečinky. Od pana rozhodčího, pana Machetanze, dostala Buwa V1, CAC a Kaysi VV. Kaysi se stala dokonce nejkrásnějším dorostem výstavy!

           

 

02.03.08

CACIB München

Za větrného počasí jsme se vypravili na výstavu do Mnichova. Díky poryvům větru museli pořadatelé uzavřít jednu halu , takže se výstava konala na opravdu minimálních prostorech. Ale i přesto jsme si vedli dobře. Codi dostal od rozhodčího pana Pohlinga V1, CAC, res. CACIB, to samé hodnocení Buwa V1, CAC, res. CACIB a naše nejmladší, Kaysi si odvezla krásné druhé místo s posudkem VN.

      

 

24.02.08

Odpolední vycházka

Sluníčko svítí, tráva se začíná zelenat. Tak co jiného, než vyrazit do přírody?

         

 

 

10.02.08

CACIB Brno

Brněnská výstava se nám velmi podařila. Rozhodčí byla paní Mgr. Božena Ovesná. Codi: V1, CAC, res CACIB a tím splnil podmínky na Českého šampiona! Buwa: V1, CAC a tím má splněno na Českého klubového šampiona! Potkala jsem zde zase plno milých přátel, takže nám ten den utekl až moc rychle. A kdyby výstava nebyla opravdu až neúnosně chaoticky organizovaná ( v katalogu nebyl žádný plánek kruhů,na konci se rozbil i poslední výtah...,) řekla bych, že to byl opravdu krásný den.

 

        

 

19.01.08

CACIB Nürnberg

 Rozhodčí pan Machetanz: Buwa – V1, CAC, res CACIB

                                        Codi  – V2, res CAC

 

Náš chovný pes,  Cornelius Djomo Gangkar, má za sebou velmi úspěšný rok.

Německý šampion VDH

Německý šampion ILT

Český klubový šampion

 

 

 

Nahoru